NULL

Елементи технічного захисту об'єктів охорони

 Елементи технічного захисту об'єктів охорони


184       22 лип. 2019 р.      

Елементи технічного захисту об'єктів охорони

Елементами технічного захисту об'єктів охорони є:

1) Засоби зв'язку. Дані засоби використовуються для забезпечення зв'язку як усередині об'єкту, що охороняється, так і за його межами. Щоб уникнути небажаних контактів охороників з кримінальними елементами, пости на об'єкті повинні бути обладнані тільки внутрішнім зв'язком зі старшим зміни. Якщо ж на об'єкті, що охороняється тільки один пост, то його слід обладнати як внутрішнім зв'язком з ділянками або відділами підприємства, так і зовнішнім. Значною мірою негативних контактів охоронників по телефону можна уникнути за рахунок використання на об'єкті засобів радіозв'язку, переговори по каналах яких легше контролювати.

2) Засоби відеоспостереження. З їх допомогою контролюється вхід і вихід з об'єкта осіб, в'їзд і виїзд автотранспорту, вибірково відстежуються окремі особи, які перебувають на об'єкті, проглядаються внутрішні приміщення в тому числі закриті.

3) Засоби охоронно-пожежної сигналізації. З економічних міркувань охоронна і пожежна сигналізація нерідко поєднується і служать сигналом оповіщення тривоги в неробочий час,  при спробах проникнення або виникнення пожеж на об'єктах.

4) Освітлення об'єкта охорони. Наявність достатнього освітлення на території об'єкту дозволяє охороні візуально контролювати не тільки його територію, але і прилеглу до нього місцевість. Правильно встановлене на об'єкті освітлювальне обладнання повинно забезпечувати малопомітне для стороннього спостерігача переміщення охоронника по території об'єкта. В першу чергу висвітлюватися повинен не сам маршрут руху (обходу), а прилегла до нього територія для того, щоб убезпечити охоронника від візуального контакту з боку кримінальних елементів.

Огорожа периметра об'єкту охорони.

1) Заборонена зона. Заборонена зона може бути розташована як по периметру об'єкта охорони, так і всередині, навколо ділянок з обмеженням доступу. Заборонена зона може контролюватися як за допомогою службових собак, так і шляхом використання різних оптико-електронних, ультразвукових, ємкісних і радіохвильових датчиків.

2) Запірні пристрої і замки. Наявні на об'єкті, що охороняється замки і запірні пристрої повинні забезпечувати щільне закривання дверей і можливість правильного накладення пломб.

3) Контрольно-пропускні пункти (КПП). КПП на об'єктах, що охороняються призначені для пропуску людей, автомобільного транспорту, залізничних вагонів і платформ по спец перепустками, з дотриманням режимності. На КПП повинна бути «вертушка» з блокуючим її механізмом, а двері треба обладнати замками з дистанційним управлінням з поста охорони.

Спеціально обладнані місця знаходження охоронників. До них відносяться:

- спостережні вежі;

- постові будки;

- укриття для проведення прихованого спостереження за об'єктом і прибудинковими територіями, та для здійснення засідки при затриманні сторонніх осіб, які проникли на об'єкт.

Являючись важливою умовою ефективності охорони об'єктів, технічна укріпленість прямо впливає на криміногенну обстановку на об'єкті, особливо при наявності на ньому значних товаро-матеріальних цінностей. Співвідношення технічної укріпленості і випадків проникнення на об'єкт, що охороняється знаходиться в пропорційній залежності.

Порядок прийому стаціонарних об'єктів під охорону.

Надійна охорона об'єкта неможлива без тісної співпраці фірми з охоронним підприємством або наявності своєї служби безпеки.

Безпосередньо перед здачею об'єктів під охорону в їх приміщеннях не повинні залишатися сторонні особи. Перевірка цього нюансу є обов'язком як клієнта охоронного підприємства, так і служби безпеки.


Теги статті :
Замовити
дзвінок